Je jedno, či uprednostníme minimalizmus alebo popustíme uzdu fantázii, v šatách sa každá z nás cíti istejšou a priznajme si - šaty vyzdvihujú tú očarujúcu ženu v nás. Túto sezónu kraľuje mini, midi a maxi denim a kľúčovým trendom zostáva kvetinová potlač v romantickom alebo modernom spracovaní.

V letných šatách by sme sa mali cítiť krásne, bezstarostne a ľahko ako vánok, presne tak, ako pri západe slnka s nohami v teplom piesku pri mori, ktoré nám hladí štíhle členky nôh.

Základom je vybrať si šaty, ktoré najviac lichotia našej postave. Ženy s krásnou postavou "Amazoniek" nepotrebujú žiadnu radu, vybrať a nosiť môžu akýkoľvek strih. My ostatné si pohľadáme ten pravý a verte mi, nie je to až tak ťažké, ako nájsť pána Božského. 

Prvým "must have" letným kúskom sú tzv. malé biele a ak je v materiálovom vybavení prítomná aj čipka, trafili sme do čierneho. Luxusný dojem umocnia doplnky vo farbe karamelu.

Investícia do pásikov sa oplatí, pretože námornícky štýl stále baví svet a pásiky vynikajú práve na jednoduchých strihoch šiat. Stačí ich doplniť slameným klobúkom a zamieriť na prvú pláž v okolí.

Rozmarne a neprekonateľne slávnostne pôsobia farebné pom-pomy a strapce na maxi, ale aj mini šatách.

Tkaniny hýria farbami a vzormi, preto vzorovaným šatám patrí rozhodné áno. Výrazné vzory sa zjemnia ležérnymi bielymi teniskami a malou listovou kabelkou.

Elegantnosť minimalistických strihov letných šiat vyzdvihneme výrazným a mohutným šperkom v striebornej farbe, ktorá prepožičiava celkovému outfitu chladnú krásu.

Život, smiech a pre zmenu malé čierne. A hlavne v lete. Sú ideálne na večernú prechádzku mestom, pri obchodných stretnutiach, ale aj na vzrušujúcom letnom rande.

Ak máme v kolónke "šaty na letný večierok", kúsky v čiernej alebo tmavomodrej farbe, sú to šaty, ktoré by mali zostať doma. Výrazná červená oživí každý ženský párty look.

Pre milovníčky hudobných festivalov je ľahkosť materiálov nutnosťou, boho chic sú ideálne počas horúcich dní, svojou farebnosťou spolu so sandálkami na kline vytvoria dokonalý letný outfit.

 Na letných koncertoch napríklad vážnej hudby, skúsme využiť silu výrazných farieb, trendy kráľovská modrá v dave ľudí určite vynikne.

Pestrú škálu letných šiat dnes uzatvárajú obľúbené maxi šaty, ktorých krása tkvie práve v ich pohodlnosti a jednoduchosti. S neprehliadnuteľnými doplnkami sú jednoducho ďalším "must have" tejto sezóny.

Leto by malo byť bez komplikácií, časom tepla, dovoleniek a leňošenia, krásnych a nezabudnuteľných zážitkov. Preto majme v šatníku aspoň jedného sprievodcu týmto nádherným obdobím v roku.

Úžasné a štýlové leto želám! ♥