Móda pomáha. Hmm. Vchádzam a mám pocit, že som sa ocitla v obývačke nádhernej vily a okolo mňa sú moje priateľky, s ktorými si dám osviežujúcu limonádu a domáce koláče. Krásny veľký luster, štýlová sedačka a tapeta na stenách tohto obchodného priestoru vystihuje glamour vecí, ktoré sa tu nachádzajú. Veľké čiernobiele fotografie, ktorých autorom je Tomáš Halász ma vracajú na zem a začínam tušiť, že tu sa budú plniť sny. 

Zuzana Šebová

Mám totiž milú povinnosť zúčastniť sa tlačovky pred oficiálnym otvorením charitatívneho pop-up bazáru s názvom Móda pomáha. Autorkou myšlienky tohto projektu je známa módna blogerka Tonbogirl, čiže Marika Beňadik Majorová, ktorá je aj zakladateľkou Kapsula pop-up štúdia. Vďaka darcovskému portálu ďakujeme.sk a pani Martine Tvrdoňovej výťažok z predaja poputuje do správnych rúk tým, ktorí potrebujú našu pomoc. Mediálne známe dámy s dobrým srdcom sa rozhodli pomôcť rodičom a deťom s ťažkými životnými príbehmi a darovať veci zo svojich šatníkov.

Helena Krajčiová

Na pultoch sa vynímajú topánky a kabelky, na vešiakoch visia kúsky oblečenia. Čo vám budem hovoriť, už ich vidím. Má to však jeden háčik. Adela Banášová má o niečo väčšiu nohu ako ja. A tie krásne žlté minimalistické šaty sú od Andrei Cocherovej, ach - musím si však sadnúť, pretože práve začíname, ale kútikom oka ich sledujem a rozmýšľam, či mi budú dobré.

Adriana Kemka

Počas celej tlačovky nás sprevádza pani Adriana Kemka a postupne spovedá Luciu Hablovičovú, Barboru Franekovú a Luciu Hurajovú, ktorej sa zaslzia oči pri spomenutí príbehu, ktorému sa rozhodla pomôcť. Vetou "je fantastické, že sme dostali možnosť premeniť veci, ktoré sme niekedy kupovali pre krásu na dobro", ma dostala pani Andrea Cocherová. Po jej vyslovení sme mali určite viaceré hrču v krku. Dozvedáme sa, že počas troch týždňov trvania pop up bazáru Móda pomáha, budú nové kúsky ešte pribúdať a z vešiakov hľadať svojich nových majiteľov, aby ešte komusi urobili radosť.

Andrea Cocherová

Pri odchode mám dobrý pocit na duši. Z príjemnej atmosféry, z ušľachtilej myšlienky a hlavne zo všade prítomného dobra. Doma potom vypratávam šatník. Dúfam, že sa aj mne podarí darovať aspoň také malé dobro. 

PS: Nezabudnite, charitatívny pop up bazár Móda pomáha stále trvá. Do 12.júna 2015 ♥