Za mňa majú teda poriadny palec hore. I keď, nie vždy a nie každej z nás sa podarí vyhliadnutý kúsok kúpiť. Ak je však správna konštelácia hviezd, zvyknem sa kochať a híkať a občas zúfalo pozerať do peňaženky. Fakt by som v tom momente kúpila všetko.

A keď nebodaj niekto niečo oslavuje, tak to už je len paráda. Značka LINDEX v rámci svojho 60-teho výročia existencie pripravila pre zákazníkov naozaj nezabudnuteľnú lahôdku. Bola ňou spolupráca s "enfant terrible" módneho priemyslu, ktorým nie je nik iný, ako sám Jean Paul Gaultier. Kolekcia, ktorú pre LINDEX Jean Paul vytvoril, nadobudla exkluzívnejšie rozmery, nakoľko kontroverzný dizajnér len nedávno oznámil, že opúšťa pole tvorby kolekcií ready-to-wear (konfekcia) a chce sa zamerať výlučne na tvorbu Haute Couture a parfémov. 

Kolekcia pre LINDEX sa skladá z dámskeho oblečenia, oblečenia pre deti a z kolekcie dámskeho spodného prádla a doplnkov. Celá kampaň odráža typického Gaultier-a a jeho obľúbený námornícky štýl. Je plná zmyselnosti a je sexi. Jean Paul stavil na prepracovanosť detailov a jednoduchosť strihov, zároveň však čisté línie vyvážil odvážnymi vzormi na vybraných materiáloch. Nie je ich veľa, sú štyri. Typické námornícke pásiky, vzor reťazí a zipsov a najkontroverznejšia je potlač tetovania.

Materiály použité v kolekcii sú nenáročné a príjemné na nosenie. Nájdete tu bavlnu a viskózu v kombinácii s kožou, pleteninou a denimom. Veľmi zaujímavo pôsobia detaily, konkrétne prešívanie, zipsy a opasky, ktoré dizajnér pridal v dosť veľkom množstve, všade kde vás len napadne. Sú napríklad na blúzkach, sukniach, šatách a svetroch. Čerešničkou na torte je pre mňa zaradenie šiat a dámskeho body s ikonickou kužeľovou podprsenkou, ktorú kedysi vytvoril pre popovú kráľovnú Madonnu.

Použitím farieb čiernej, bielej, červenej, modrej, sivej a béžovej, zostáva kolekcia striedma a verná námorníckemu duchu. Jediným závanom extravagancie v použitých farbách je kovový odtieň striebra.

A na aké konkrétne modely sa môžete tešiť? Sú to určite priliehavé siluety šiat, puzdrové sukne, úzke nohavice, roláky, hrubé pletené cardigany, vlnené kabáty a v neposlednom rade aj kožené a jeansové bundy. Celú kolekciu krásne uzatvárajú pletené šály, rukavice, čiapky s rožkami a minimalistické čierne kabelky. A ak by ste pri kolekcii Jean Paul Gaultier-a pre Lindex náhodou prešvihli rozpočet, nevadí... časť z predaja poputuje na výskum boja proti rakovine prsníka. 

Skrátka a dobre, LINDEX rulezzzz ... :)

Fotografie sú majetkom spoločnosti Lindex.