O pozícii módnej redaktorky som na rozdiel od mnohých kamarátok nikdy nesnívala. No ani som sa nenazdala a letela som na módnu prehliadku do Londýna. S odstupom času musím priznať, že som sa rozhodla dobre, keď som sa odhodlala popasovať aj s módnou rubrikou. Nestala sa zo mňa síce stylistka, blogerka a ani módna maniačka, ale na módny biznis sa dnes pozerám akosi inak. A najmä, spoznala som množstvo skvelých a inšpiratívnych ľudí, navštívila zaujímavé miesta a videla krásne veci...

Ale nie o tom som chcela. Teda, nie tak úplne. Fero Mikloško. Poznáte to meno, však? Aj si viete vybaviť tvár, predpokladám. Už niekoľko rokov patrí k najznámejším slovenským dizajnérom, niektorí by ste povedali, ďalšia celebrita. Fero je však veľmi príjemný človek a keď ho počujete hovoriť o svojej práci, hneď je vám jasné, že ňou žije. A na výsledku to je vždy aj vidieť. Fero je proste klasik, ktorý však vždy prekvapí. Potrpí si na detailoch, na samotných modeloch aj pri ich prezentácii.

Tento rok nás napríklad pozval na netradičnú prehliadku svojej najnovšej plesovej kolekcie do honosného Mirbachovho paláca v Bratislave. Baroková atmosféra historického miesta ešte viac podčiarkla okázalosť, pôvab a opulentnosť celej kolekcie. Inšpirované Straussovou Viedňou a cárskym Petrohradom, prevtelené do nášho storočia, večerné róby sa až vtieravo dožadujú vašej pozornosti. Chcete posunúť oči na ďalší model, no v tom vás upúta detail v podobe šperku, ornamentu či výrazného doplnku. Skvelý bol najmä nápad vymeniť tradičnú „catwalk“ prehliadku za efektné figuríny rozmiestnené v paláci. Dišes, brokát, zamat, dosť už slov, pokochajte sa sami. :)

Na správnu nôtu naladila už pozvánka:

Foto: Jarka Črepová