Potenciál turistického ruchu i toku pracujúcich zvolilo za svoje sídlo a uvelebilo sa v ňom. Rannô Ptáča z dielne obľúbeného konceptu Štúr víta hostí už nejaký ten piatok. Kto miluje raňajky, môže si zatlieskať. Otvára sa už o siedmej, teda kávička a nejaká ta omeletka pred prácou je realitou.

Do kaviarne sa vstupuje priamo z rohu ulice vďaka čomu poskytuje výhľad na dve strany. Historická zelená budova patrí k tým krásnejším v okolí a nebojí sa poskytnúť útočisko smädným či hladným. Vo vnútri už vtáča otvorilo svoje krídla. Priamo nad barom, aby ochránilo poklady tohto miesta.

Interiér je príjemne svieži, neukolísa vás k spánku, ale nabudí do práce a rozhovorov. Odkazy na Štúra sú jasne hmatateľné, pozdraví vás z Menu, zo stien i na dverách toaliet.

Ortodoxní kávičkári, ale aj tí druhí si vychutnajú kávu z pražiarne Samay coffe, ktorá je pražená výlučne pre siete Štúr. Dva mlynčeky na bare rozlišujú espresso i ostatné druhy kávových nápojov. Obe kávy sú 100% arabiky z oblasti Latinskej a Južnej Ameriky- prevažuje však Guatemala a Kolumbia. Dobrá káva si však zaslúži i dezert a tých je tu našťastie požehnane. V Menu sa myslí i na “bezlepkáčov“, aspoň pár drobnosťami.

Pokiaľ ste vtáčatko ešte nenavštívili, urobte tak. Či len na rýchlu kávu a koláč po ceste, alebo pred prácou. A nemusíte nikomu hovoriť, že ste vstali až poobede. Bude to vaše Rannô Ptáča tajomstvo.