Na konci šarmantnej pražskej ulice, ktorá nesie najpríznačnejšie meno pre výraz “šik” – Parížska, sa nachádza hotel, ktorý vás ohúri rovno na dva razy.

Prvýkrát zvonka, svojím jednoznačným dizajnom, tak veľmi pripomínajúcim dobu spred štvrťstoročia. Keď však prídete dnu, prichádza druhé ohúrenie. Pred vami je úplne iný svet…

 

Robustný hotel InterContinental Prague sa nachádza na konci najluxusnejšej ulici a svojim hosťom ponúka až 372 izieb a 14 rokovacích miestností. 

Vonkajšia fasáda odkazuje na rok 1974, kedy bol hotel otvorený. Budovu navrhol Ing. Karel Filsak a štýl v ktorom je postavená vyznieva dnes pomerne prízračne – brutalizmus. A napriek všetkému je budova zaradená na zoznam pamiatkového úradu mesta Praha.

 

Hotel v dobách svojho otvorenia patril k vlajkovým lodiam vtedajšieho hotelierstva.

Dnes, po niekoľkých zmenách majiteľov a rozsiahlych rekonštrukciách, si svoju pozíciu udržuje a vyhľadávajú ho najmä Američania a Rusi.  Tí sem zrejme nechodia len kvôli jeho vonkajšiemu retro "looku". Vnútro hotela ukrýva poklad, aký dokáže mať len prvotriedny hotel. Nepohrdol ním ani sám Michael Jacson, ktorý tu bol ubytovaný počas svojho koncertu v metropole.

Hotel aj vďaka počtu svojich kongresových sál sa zaradil do biznis kategórie a tak sa stáva ideálnou voľbou práve pre túto časť klientely. Štandard izby teda okrem iného zahŕňa aj vysokorýchlostný internet, žehličku i iPod stanicu.

Po dlhom rokovaní, náročnom shoppingovaní či prechádzke po meste hostí poteší možnosť oddychu v Spa zóne. Sauna, masáže či bazén čistený soľou (teda vhodný aj pre alergikov) dokonale zrelaxujú celé telo.

Za dobrým oddychom chýba bodka v podobe výborného jedla.

To si môžete užiť v luxusnej reštaurácií “Zlatá Praha”, ktorá okrem krásneho výhľadu na celú Prahu ohuruje i zlatými lustrami v nadčasovo, ale aj počas bohatých raňajok v reštaurácií Primátor.

K zaujímavostiam hotela patrí fakt, že si v ňom môžete vychutnať i vlastný bio med, ktorý si hotel za pomoci šikovných včiel vyrába sám priamo na jednej zo svojich striech. Napriek lokalite v rušnom veľkomeste, dosahuje med top kvalitu.