Sobota, 18. apríl 2015. Ráno maľujeme stenu v obývačke, popoludní upratujem a večer sa nahodím do šiat v štýle 20-tych rokov a poberám sa do Cvernovky, kde prvé narodeniny oslavuje B-Swing. Paráda. Dámy v nádherných šatách, s perlami, čelenkami a červenými rúžmi, muži v košeliach, s trakmi a motýlikmi. Vládne veselá atmosféra, ľudia sa bavia, tancujú. Veková hranica odhadom od 10 do 60 rokov. Neuveriteľné, ako dokážu hudba a tanec spojiť tak pestrú paletu človečenstva do spoločne sa vlniaceho sa celku. A ZinZin bol ako jeden z mediálnych partnerov v centre diania.

„Bolo krásne vidieť pokope kurzistov, ktorí prešli B-Swingom počas prvého roka, našich priateľov, ľudí, bez ktorých by to celé nešlo. Myslím, že event bol okrem oslavy našich narodenín hlavne veľmi príjemným večerom, ktorí zas na chvíľu spojil všetkých, ktorí milujú swing, krásnu hudbu, módu daného obdobia a ktorí sa vedia a chcú baviť bláznivo, ale pritom elegantne,“ rozplýva sa Ivka, marketingová hlava projektu.

Stell, jeho tanečná duša, dodáva: „Náš prvý rok s B-Swingom ubehol nesmierne rýchlo a najmä sa zaň udialo také množstvo krásnych swingových okamihov, až ma to pri príhovore dojalo. Spoznali sme množstvo úžasných ľudí, ktorým sme odovzdali naše nadšenie, a to sa nám v obrovskom narodeninovom balíku previazanom mašľou vrátilo snáď stonásobne. Preto pevne verím, že budeme mať aj naďalej dostatok príležitostí šíriť takto swingovú radosť donekonečna a ešte ďalej.“

Ak ste neboli na mieste, môžete ľutovať! Aspoň malá foto ochutnávka ako bonus je tu pre vás :)

FOTO: Martin Haburaj