Na úvod však treba upozorniť, že od tradičnej japonskej kuchyne má Benihana ďaleko, ale ako moderná alternatíva je perfektná zo všetkých uhlov pohľadu. Kuchári sú síce väčšinou z Ázie, ale ani jeden z nich nebol skutočne Japonec. To ale vôbec nevadí, ak hľadáte chutné a kvalitné jedlo, ste správne:)

Nachádza sa na staromestskom kopci, ulici Hlboká číslo 7 v novozrekonštruovanej budove niekdajšej prvej ortopedickej kliniky v Bratislave. Budovu v roku 2005 odkúpila  spoločnosť Vectra Limited so sídlom v Londýne.Do jej rekonštrukcie investovali 13 miliónov eur, za ktoré ju adekvátne dali do poriadku a z chladných priestorov nemocnice spravili luxusnú aparmánovú budovu s modernými priestormi.

 

 

Po výbere zo zaujímavých a predovšetkym chutných jedál a objednaní nápojov už čašníku moc neuvidíte. Nebudete ju totiž už moc potrebovať, obsluhujúci majster chef vám všetky priania od servisu až po zábavu splní! V Benihane je  stôl teppanjaki, okolo ktorého sa zhromaždia hostia a užívajú si jedlo profesionálne pripravené a upravené do dokonalosti na oceľovom grile priamo pred ich zrakom – šéfkuchárom, ktorý je zabávačom, ako aj kulinárskym majstrom.

 

 

Pre tentokrát sme ochutnali menu skladajúce sa z miso polievky, Benihana šalátu s dresingom z čerstvého zázvoru, hibachi zeleniny, hibachi opekanej ryže, hlavného jedla a japonského zeleného čaju. Ako hlavné jedlo som mal hibachi rib eye steak a Mária kurací teriyaki steak. Kedže sa jedlo pripravuje priamo pred vami a na jeho spôsob prípravy zaručene nikdy nezabudnete!

Čo sa týka ceny, tak naše menu stáli 13.90€ – 18.90€. Možno si poviete, že to je veľa, ale za tú show a jedlo, ktoré vás istotne nasýti, to určite stojí.

Jediné, na čo by sme upozornili je to, že ak ste dvojica a reštaurácia má obsadené stoly, budete možno sedieť s inými zákazníkmi. Preto doporučujeme si zarezervovať stôl s dotazom na obsadenosť podniku vopred. Taktiež si treba dať pozor na netradičné otváracie hodiny. Benihana nefunguje ako iné reštaurácie typu 9-23, ale má obedové a večerné otváracie hodiny, pred návštevou si ich radšej pozrite.

 

 

Viac info :http://www.benihana.sk/