baric Wine Bar Caffe je príjemným osviežením v meste, ktoré poznáme aj pod názvom “Baťovka”. Partizánske na cestu kvalitnej gastronómie len nastupuje, a aj preto nás koncept, ako “milý barík” baric tak veľmi teší. Priestor je tematicky rozdelený do viacerých častí. Ponúka kaviareň, salónik i vináreň.

Nášmu oku najviac ulahodila vinárenská časť. Dá sa v nej usalašiť a cítite sa v nej ako včieľka vo svojom úli. Doslova. Precízna práca dizajnéra sa odrazila na nevšednom použití dreva nielen na stene, ale aj na strope, ktorý pripomína včelie plasty. Skutočný dizajnový kúsok, ktorý dookola dvíha hlavy i stálych zákazníkov.

Na netradičnej drevenej stene, v cik- cakovom prevedení svoje miesto našli vínka. Sú od slovenských malých vinárov, a nájdete medzi nimi skutočné skvosty. Také, aké v bežných reťazcoch nenájdete. Sú výsledkom vášne majiteľov, ktorí v baric organizujú aj pravidelné večery so slovenskými vinármi.


Aby sme nebásnili len o víne, dávame do pozornosti svieže limonády. Áno, klasika, avšak nie v podaní baric. Základom sú žiadne (i keď bio sirupy), ale freshe, či rozdrvené čerstvé ovocie. Nás potešila melónová i uhorková a zaujme cviklová.

Apropo, káva. Zabudnite na presská, či turkov. Na kvalitu prípravy pravidelne dozerá tím z Marco Polo Caffe. Odbornosť personálu je na prvom mieste rovnako ako aj skvelá chuť kávy Carraro.

Pokiaľ sa ocitnete v “Baťovke”, určite zájdite do baric-u. Charizma tohto podniku vás dostane. A možno budete tiež hrdí ako partizánci, na kus peknej slovenskej práce, kedy sa spojí veľa dobrého. Nielen krásny priestor, okolie, nápoje, úsmevy, či samotná atmosféra. Či už na teraske v malom parčíku, alebo vo vnútri, kvalitné suroviny strieda kvalitný servis a vy určite vašu návštevu neoľutujete.

Text: Simona Budinská

Foto: Ondrej Bobek