Na atopickú dermatitídu intenzívne.

Celé je to pomenované nepríjemnou diagnózou Atopická dermatitída. Týmto ochorením v dnešnej dobe trpí nemalé percento našej populácie a vo veľkom zasahuje aj deti, dokonca novorodencov. Značnú úlohu zohráva dedičnosť. Ďalšími vonkajšími faktormi, ktoré sa podieľajú na vzniku a priebehu atopie sú potravinové a vzduchom šírené alergény, ale aj nevhodná kozmetika, syntetické oblečenie, či psychický stav človeka. Chladné počasie, ktoré nás teraz čaká, je tiež jedným z faktorov, ktoré zhoršujú stav atopie.

Atopická dermatitída je nevyliečiteľné ochorenie, ktoré má niekoľko fáz. Najobľúbenejšou je kľudová fáza, kedy sa konečne cítime dobre, koža je pokojná a prejavy atopie sú žiadne, resp. minimálne. V tejto fáze je dôležité nezanedbať pravidelné premasťovanie kože vhodnými dermatologickými krémami.  Fázy, kedy sa atopia začne naplno ozývať sú veľmi nepríjemné. Existuje však pomoc, ktorá našej pokožke dopraje pokoj a zaútočí na atopiu.

 

Francúzska spoločnosť LABORATOIRE BIODERMA prináša novinky.

ATODERM INTENSIVE - upokojujúcu, reštrukturalizačnú a zvláčňujúcu starostlivosť aj pre najhoršie stavy atopickej dermatitídy, ktorý prirodzene a trvale obnovuje zdravú kožnú bariéru. Jeho obrovským benefitom je, že urýchlene zastavuje svrbenie a znižuje potrebu škrabania. Je obohatený o upokojujúce a antibakteriálne zložky, ktoré okamžite upokojujú podráždenú pokožku.

Vďaka exkluzívnemu komplexu Lipigenium trvale obnovuje kožnú bariéru. Zamedzuje premnoženiu baktérie Staphylococcus aureus a prenikaniu alergénov, ktoré zhoršujú stav podráždenia pokožky. Po aplikácii Atoderm INTENSIVE  je pokožka čistá, kľudná a hĺbkovo obnovená. Je vhodný aj v kombinácii s kortikoidnou liečbou. Atoderm INTENSIVE je určený pre novorodencov, deti aj dospelých. Vďaka svojim silným účinkom Atoderm INTENSIVE vás zbaví nepríjemností spôsobených atopiou a vráti  vám pokojný spánok a úsmev na pery.

ATODERM PRÉVENTIVE - najnovší výživný krém, ktorým môžete vaše bábätko bez obáv natierať od prvého dňa jeho života. Pravidelným natieraním po každom kúpaní zabránite počiatočným prejavom atopie, detská pokožka tak zostane zdravá. A pretože sa o všetkom rozhoduje už v okamihu narodenia, je dôležité začať včas. Atopický ekzém sa totiž môže rozvinúť aj u detí, ktorých rodičia sami atopikmi nie sú. Atoderm Préventive vám bude pri starostlivosti o bábätko skvelým pomocníkom.

Obsahuje totiž exkluzívny patent Skin Barrier Therapy®. Ten sa skladá z komplexu Lipigenium®, ktorý dokáže obnoviť hydrolipidický film kože a súčasne podporiť tvorbu lipodov a proteínov, čím sa znižuje suchosť pokožky a zložky Sucroester. Tá účinne ochráni kožu proti baktérii S. Aureus, ktorá inak priebeh dermatitídy výrazne zhoršuje. Detská pokožka sa upokojí, hĺbkovo obnoví a vyčistí. Krém je hypoalergénny, má veľmi príjemnú textúru a hneď sa vstrebáva.

VAŠA ATOPIA je aj NAŠA STAROSŤ -  exkluzívne k dostaniu v lekárňach!

www.atoderm.sk