Či už ste blondínka, brunetka, červenovláska - každá chceme to isté... Aby naše vlasy mali objem, boli lesklé a zdravé. Aby tomu bolo tak čo najdlhšie, okrem kvalitných šampónov a kondicionérov, by ste svojim vlasom mali venovať aj veľkú pozornosť práve pri fénovaní  alebo sušení, pretože vtedy sú najcitlivejšie.

- Tiež si po umytí vlasov zamotáte turban na hlavu a necháte ich v ňom uschnúť? Ak áno, nepotešíme vás, lebo v takejto forme má vlas najvyššiu šancu zamotať sa a ostať vlnovitým. Pokiaľ  sa chcete vyhnúť smutnému pohľadu na hrebeň alebo kefu po ich rozčesaní, tak to nerobte.

- Ak čerstvo umyté vlasy sušíte tým, že ich drhnete uterákom, tiež je tu šetrnejší spôsob. Odporúčame najskôr sa zbaviť najväčšej vody rukami – stiahneme ju dolu po dĺžke a potom vlasy zľahka pretrieme uterákom - nedrhúť, iba stáčať.

- Fén, verný pomocník pri úprave účesu! Keď nedáte dopustiť práve na tento spôsob sušenia, vyhýbajte sa fúkaniu len zvrchu. Dúfame, že netreba pripomínať, že na trhu je obrovské množstvo výrobkov od krémov až po oleje s prívlastkom TERMO, ktoré je ideálne aplikovať pre samotným fénovaním. To isté platí aj pri používaní žehličiek na vlasy. Správny postup je teda podfúknuť (nie rozfúkať) ich aj zospodu. Inak sa vlasy zamotajú a budú si vyžadovať rozčesávanie, čo pre ne znamená ďalšie naťahovanie. Toto platí samozrejme v prípade, že si vlasy nefúkate cez okrúhlu kefu. 

- A aj česanie má svoje pravidlá. Tejto činnosti by sme sa mali venovať dvakrát denne, pričom to však neplatí pri kučeravých vlasoch. Kučeravé vlasy sa česaním veľmi lámu a mali by sa česať iba výnimočne. Ak teda nechcete vyzerať ako postavička z rozprávky "Leví kráľ", robte to  tesne po umytí  :)

Hrebeň, aký na rozčesávanie použijeme, nie je taký podstatný, ako to, či češeme suché alebo mokré vlasy. Správne by mali byť suché alebo vlhké vlasy.

Aby sa vlasy neuzlili a ostalo ich čo najviac na hlave, treba ich začať česať pri končekoch a postupne vyššie. Keby sme ich česali od korienkov a vlasy mali zamotané uprostred, ťahali by sme ich po dĺžke zamotané až dole.

Veríme, že tieto postupy dokonale ovladáte a používate aj v každodennom živote, keby náhodou nie, sme radi, že sme vám niečo nové prezradili:)

Zdroj fotografií: http://pixabay.com/