Je úplne jedno (chvalabohu), či je kožušina pravá alebo umelá, pretože v dnešnej pokrokovej dobe máme k dispozícii perfektné "fejky", takže hit hitov jesennej a zimnej sezóny zostúpil z prehliadkových mól rovno do kolekcií módnych obchodných reťazcov a je dostupný pre všetkých.

Ulice Paríža boli počas tohtoročného fashion week-u, akoby ponorené do kožušín, ktoré sa podľa pravidiel mesta vyfarbili do odtieňov romantiky a zemitých farieb nadchádzajúcej sezóny. Najčastejšie boli vidieť kombinácie sivej, hnedej a čiernej farby, popri odtieňoch ružovej a červenej.

Predstavte si Miláno plné majiteliek bohatých a zvodných kožušín, ktorých kroky vedú priamo k prehliadkovým mólam. Dámy sa pohrali s ich farbami, objemom a textúrami, aby vyjadrili svoj jedinečný štýl a fantáziu. Počas zasnežených dní v luxusnom New Yorku, zase vynikali vzory a potlače kožušín, do ktorých boli zababušení skoro všetci obyvatelia Veľkého jablka.

Pravá kožušina si našla svoje miesto vo viacerých kolekciách renomovaných značiek a keďže argumenty aktivistov boli nateraz dizajnérmi odignorované, na prehliadkových mólach sa objavil menší zverinec. Catwalk na fashion week-och patril napríklad norke alebo líške.

Kožušina sa však stala aj predmetom bohatého experimentovania a výsledok dizajnérskej fantázie stojí naozaj za to. Nosí sa na hlavách a krkoch, na a v rukách, na nohách, nosia sa kožuchy, ale i kabáty, ba dokonca šaty s kožušinovými aplikáciami.

Novým prvkom sú trojštvrťové rukávy, spod ktorých rafinovane vykúka zaujímavá blúzka alebo kašmírový svetrík, poprípade vyniknú glamour vyššie rukavice. Kožuch v krátkej dĺžke do pása, vyzerá skvele s maxi sukňou a z dôvodu malej výhrevnej plochy nám výborne poskytne priestor napríklad na trendové vrstvenie. Vysoké a štíhle dámy majú možnosť zadovážiť si kožuchy v najdlhšej verzii, ktoré pôsobia luxusne práve v kombinácii s vysokými podpätkami.

Príťažlivé na kožušine je to, že je nesmrteľná, veľmi kombinovateľná a nositeľná pri každej príležitosti. Tajomstvo jej krásy a elegancie tkvie v nej samotnej a je len na nás, aby sme ju zvoleným outfitom doviedli k dokonalosti.

Zdroj: http://pinterest.com & produktové fotky značiek.