Nové trendy obuvi sú popretkávané mnohými vplyvmi dôb minulých a nesú sa v znamení rôznorodej inšpirácie. Závan retra  z roku 1930, výrazné črty 60tych rokov a štýl ikony Brigitte Bardot, inšpirácia nemeckou kultúrou, hlavne ich  hudbou a filmom roku 1980, toto sú najvýraznejšie rysy dizajnérskych kolekcií.

Hlavné textúry obuvi na jeseň a zimu 2014-15 sú kožušina, semiš, velúr, zvieracia koža a textil. Talianski dizajnéri zimnú obuv premenili z neformálnej na pompéznu, plnú lesku minulosti a pohrali sa s farebnými kamienkami, trblietavými aplikáciami a s metalickými špičkami. Najvýraznejšími strihmi sú čižmy členkové a čižmy po a nad kolená, tzv. over the knee high boots. Práve knee high boots sú, či už v semišovej alebo koženej verzii veľkým must have tejto sezóny. V kombinácii s vysokými podpätkami majú chytľavý a extravagantný vzhľad, keďže ich výška môže siahať až do polky stehien a hýria farbami.

Keď by sme hľadali elegantnosť a pohodlnosť, úžasne vyzerajú vysoké čižmy na nízkom podpätku. Napríklad so zaujímavými grafickými vzormi, pri ktorých sa tvorcovia inšpirovali kubistickým umením alebo s ombré efektom v rustikálnom štýle.

Čo sa týka podpätkov, každá z nás si nájde ten svoj ideálny, pretože v kolekciách sa opäť objavujú klinové a robustné, čiže hrubé podpätky. Ak sa práve chceme cítiť ako vkusná a elegantná, ale divoška môžeme siahnuť práve po členkovej obuvi v punkrockovom štýle, kde prevládajú nízke podpätky, zaujímavé detaily, pracky, spony a výrezy. Pri farebnosti, prevláda čierna, hnedá a sivá farba a tmavočervené odtiene.

Populárne šnurovacie členkové čižmy v turistickom štýle, ktoré zastupujú športový grunge, nájdeme väčšinou v hnedých a modrých odtieňoch farieb. Punc atraktívnosti im dodávajú farebné šnúrky a umelá kožušina. Rafinovanou kombináciou materiálov, aplikáciami, ozdobným prešívaním, zipsami a prackami je vyvážená absencia farebných efektov obuvi v casual štýle. Čo však čižmičkám v tejto kategórii neuberá na výraznej ženskosti.

Takže dámy, trendy na jeseň a zimu 2014-15 nám dávajú krídla, tak si zaleťme každá po tie svoje naj, nech sme nielen krásne, ale aj teplo obuté.

Zdroj: http://pinterest.comhttp://zara.comhttp://bata.sk, http://zoot.cz