Podľa obrázkov je zrejmé, o čo vlastne ide. Fascinátor je viac-menej extravagantná ozdoba hlavy. Môže mať tvar klobúčika, kvetiny, mašle a - ako sama vidíte - pokojne aj "megačerešní" a rôznych extravagatných tvarov. Možností je naozaj neúrekom a kreativite sa medze nekladú.

Nie je to ale klobúk proti dažďu alebo vetru, neplní inú funkciu ako funkciu facsinujúceho doplnku. Podľa etikety sa klobúky majú odkladať pri príchode do miestnosti alebo aspoň pri jedle, pre fascinátor to však neplatí.  Zaujať ním môžete na plese, párty, na svadbe, ale i na daľších akciách. Chce to istú dávku odvahy - ako však platí pri doplnkoch - aj fascinátory odrážajú našu osobnoť, postoj k móde. Keď sa pre fascinátor rozhodnete, odporúčame striedmosť pri ďalšom zdobení sa, vyhnite sa kombináciám s výraznými náušnicami a náhrdelníkmi.

My vám ukážeme tie extravagatnejšie fascinátory zo zahraničia ako inšpiráciu.

Nápadité kvetinové čelenky nie sú novinkou ani u nás na Slovenku. Ak poznáte značku HOGO FOGO,  viete o čom hovoríme. Ponuku ich štýlových čeleniek nájdete aj u nás v e-shope, zaručene vám ich nosenie dodá punc originality : )

História fascinátorov sa datuje už od 16. storočia. Dámy si už vtedy zdobili svoje účesy rôznymi korálkami a perličkami. Keď ste videli film Marie Antoinetta, tak si spomeňte na tie milé klobúčky na hlave Kirsten Dunst.

Postupne upadali, ale dnes sa aj vďaka mladým aristokratkám vrátili do módy.  Kate Middleton ich má tiež v obľube a naozaj to s nimi vie.

Takže: fascinujte okolie fascinátorom, milé dámy a nebojte sa experimentovať :)

Krátky návod na výrobu, tak do toho:

 

Zdroj foto :http://www.pearlsandswine.com/