Moju záľubu v drevených motýlikoch určite poznáte. Myslím si, že podporovať lokálnu tvorbu je nielen dôležité a potrebné, obzvlášť v dobách, keď sa toľko diskutuje o skutočnej hodnote a zmysle módneho priemyslu, ako aj o zneužívaní pracovnej sily s výrobou tovarov spojenej. Vaka je ale o niečom inom. Exkluzívna drevená kabelka – áno, čítate dobre – drevená kabelka vyrobená na Slovensku, vznikla v túžbe po spojení krásneho dizajnu a kvalitnej práce. Ako hovorí jej „otec“, Adam Ratulovský: „Mojou prácou a zároveň i snom bolo robiť vždy veci inak... hľadať krásu v jednoduchosti a v jednoduchosti hľadať jedinečnosť... vďaka prácam na interiérovom a exteriérovom dizajne vznikli aj myšlienky práce s drevom, jeho variáciami... myšlienka stretla myšlienku a keď sa k tomu pridali hodiny, ktoré strávila moja priateľka nad dilemou, akú kabelku zvoliť k outfitu, bol nápad na svete...“

Úprimne, už keď rozbaľujete opatrne ružový papier, pod ktorým je úhľadne uložený tento unikátny doplnok a dostane sa vám do ruky list, ktorý je pozdravom od výrobcu, kde čítate o tom, že vaša kabelka je naozaj originál a má vlastné poradové číslo – už vtedy viete, že TOTO je iný druh kávy, na aký ste zvyknutí.

Vnútro kabelky vystlané kvalitným gobelínom, drevo starostlivo uzatvorené kvalitným olejom a tvar kabelky, ktorá padne priamo do ruky – to sú všetko atribúty, ktoré vo vás vyvolajú dostatočné presvedčenie o tom, že ste investovali peniaze do modelu, ktorý je nadčasový, trvácny a jedinečný svojím vzhľadom. Tak ako sú béžové lodičky nevyhnutným doplnkom každej dámskej zbierky topánok, mala by sa stať i táto kvalitná drevená kabelka súčasťou zásoby vašich doplnkov. Hodí sa takmer ku každému outfitu a vďaka prevedeniam dreva teak, borovica, makassar a wenge máte zaručené, že si nájdete svoj obľúbený odtieň. A možno ostanete prekvapení, keďže v našich končinách sa s týmto servisom nestretávame často – ale na kabelku poskytuje jej výrobca doživotnú záruku, pričom najmenšie chyby sa pokúsi podľa vlastných slov odstrániť na počkanie, prípadne vymení tovar za nový kus.

Táto jedinečná listová kabelka si získa takmer okamžitú pozornosť a nadšenie okolia. A na záver už len môžem potvrdiť, že túto investíciu neoľutujete. Takže šup na www.vaka.sk, kde vám okrem iného radi poskytnú aj online servis a cez chat zodpovedia vaše zvedavé otázky.