Bola by škoda, ak by sme sa nechali pomýliť prvým dojmom. Skvostný päťhviezdičkový hotel umiestnený v mieste diania a pritom aj mimo neho, sa nachádza na Potsdamer platz. Úctivý lokaj prichádza aby dáme i pánovi pomohol s kufrom. Nevadí, že vychádzame z neďalekej zástavky metra. Tu sú všetci hostia králi.

 

 

Odniekadiaľ sa ozýva zvuk klavíra a necháme sa unášať jedným z recepčných do našej izby. Lokaj nám prinesie kufre. Prepitné nechce, bolo by to pod jeho úroveň. Prekvapene dvihám obočie. Večer strávime v luxusnom wellness s plafónom plným hviezd. Magické.

 

 

Kde inde si môžete dať na raňajky šampanské? Braserie Desbrosses, hlavná reštaurácia hotela je vedená vo francúzskom kaviarenskom štýle. Nenútená a šarmantná elegancia dokonale ukrýva aj prítomné šľachtičné so služobníctvom. Vďaka okoliu sa aj oni môžu cítiť “normálne”.

 

 

Ľahké ovocie, domáce pečivo a výber z variácie syrov. Ideálny štart dňa každého pôžitkára. A poobedie? To si vyhraďte na čaj o piatej – stačí raz zažiť a tento zvyk si prenesiete aj do svojich domovov.

Viac info o hoteli nájdete tu: http://www.ritzcarlton.com/