Winterová ulica roky ukrývala krásnu vilu, ktorej potenciál však musel vidieť len človek so skutočnou umeleckou dušou. Rozpadnutá budova ponúkala balkón s luxusným výhľadom, avšak celkový zjav objektu skôr odradil než prilákal. Aj preto je úctyhodné, že sa našiel človek, ktorý sa do starej vily zaľúbil a odvážil sa premeniť ju na niečo skutočne výnimočné.

Dnes patrí Zuckmann Villa k skutočným perlám mestečka. Po rozsiahlej rekonštrukcii sa budova premenila na štýlovú kaviareň s reštauráciou, s ponukou luxusného ubytovania. Miesto disponuje dvoma terasami- jednou na korze a druhou diskrétne ukrytou vo vnútri dvora. Ideálne miesto na rodinné oslavy!

Pánov iste ohúri klubovňa. Prvé, čo ich opantá po vkročení do prítmia elegantne osvietenej tehlovej miestnosti okrem tmavých drevených trámov a dreveného nábytku plného kvalitného rumu, je vôňa kože. Na mieru robená obrovská kožená sedačka, poskytne dostatok miesta a pohodlia pre viacero ľudí. Zo spodnej guľatej miestnosti, kde rovnako kraľuje veľká tmavo bordová kožená kráska, sa presklenými dverami dostanete do malej pivničky, o ktorej netušili pôvodní majitelia a ktorú našli tí noví. Prešla rekonštrukciou a vualà, na svete je príjemné miesto, kde sa dá nerušene degustovať kvalitné vínko. Je vidieť, že majitelia do tohto kúska mužského sveta vložili svoju dušu. Už len otvoriť dvierka na vitrínke, naliať si s priateľmi rum a za zvuku kvalitného džezu si vyrozprávať napríklad príbehy z dobrodružných potuliek po svete.

Tí, ktorí sa procedúrami v neďalekých kúpeľných domoch vyčerpajú, môžu sa ísť zrelaxovať do luxusných apartmánov na poschodí. Tie očaria nielen zariadením, ale aj samotnou dispozíciou. Logické rozdelenie na dennú a nočnú časť, balkóniky s výhľadom i malá šikovná kuchynka. To všetko odeté v nadčasovom dizajne.

Kapitolou samostatnou je kuchyňa. Celú “gastro”časť má pod palcom Tomáš Repáš, kreatívny kuchár a podnikateľ, širokej verejnosti známy najmä z obľúbenej série kníh “Recepty zo života”. Malému mestečku vdýchol punc nadčasovosti a vy sa môžete tešiť na kvalitné suroviny od drobných podnikateľov z okolia odeté v modernom šate jedál. Čo sa dá, to si kuchyňa vyrobí sama- či už cestoviny, alebo zákusky. Na kapacity tohto zariadenia je to skutočne úctyhodné.

Fanúšikov kávy iste tiež potešíme. Vychutnať si budú môcť  kvalitnú 9 grams coffe, ktorá v tomto mestečku pôsobí priam osviežujúco. Pokiaľ nemáte chuť na kávičku, dajte si jednu z limonád, či pivo Sessler. Poradiť si dajte aj ohľadom rumu, jeden z konateľov je vášnivý cestovateľ a svoje nadšenie pretavil aj do krásnej zbierky tohto netradičného nápoja.

Foto: Michal Zajaček

Text: Simona Budinská, Michal Zajaček