Symbolom tejto farby je hlavne neutrálnosť, elegancia a pokoj. Už neplatí, že šedá je farba smútku a depresie, môže práve naopak znamenať, že v byte bývajú veselí domáci! Podľa najnovších trendov v bývaní je šedá skrátka "in".

Práve neutrálnosť tohoto odtieňa umožňuje lepšie vnímať jednotlivé tvary a línie nábytku, ktorým pomôže šedá farba vyniknúť.

Pokiaľ je sivá farba v jednoliatej ploche na stene, vyniknú pri nej aj rôzne štruktúry. Krásne sú kombinácie s trendovou nevädzovomodrou, žiarivou žltou, či oranžovou. Nikdy nesklame ani monochromatická kombinácia sivá + biela.

Ak milujete kovy, neváhajte a oblečte do šeda aj svoje dvere alebo aspoň zárubne. Tie budú v kombinácii s drevenými dverami neprehliadnuteľné a jedinečné. So šedou sa kamaráti sklo, či už číre, zafarbené alebo s motívom. Použiť sa táto kombinácia môže nielen v kuchyni, sklo sa dnes umiestňuje aj do kúpeľní ako náhrada klasického obkladu.

Šedá farba je v interiéri podľa feng-šuej spojená s prvkom „kov“. Ide o prvok introvertnej povahy. Energia kovu totiž smeruje dovnútra. Šedá farba neutralizuje emócie a má celkovo upokojujúci účinok.

Správne zvolený odtieň šedej by mal vytvárať pocit čistoty a vzdušnosti. Neodporúča sa preto používať tmavšie odtiene šedej v interiéri na veľké plochy, čo je ale samozrejme individuálne. 

Táto farba sa nenápadne "vnucuje". To  je na nej veľmi zaujímavé a málokto ju doma použije ako dominantnú farbu. Ako však postupne zisťujeme, nevyvoláva v nás negatívne pocity, ale máme radosť z jej elegantného výzoru. To, čo je na šedej farbe hádam najviac potešujúce, je fakt, že ide o nadčasovú farbu, ktorá sa dá skvele kombinovať. 

Ani čoraz populárnejší "betón" by nemusel vyzerať zle a neosobne, keby sme ho použili v kombinácií s nejakým pestrejším doplnkom, kusom nábytku, textíliou alebo drevom. Všetko závisí od toho, s čím šedú farbu betónu vyvážite.

Čo si myslíte o šedej farbe v interiéri vy? Je pre vás symbolom smútku, depresie, úzkosti alebo naopak, elegancie a vkusu? Na šedú farbu veru jednotný názor zrejme neexistuje. 

Foto: http://www.download3dhouse.com/